PRO BONO

Pro bono практика – невід’ємна складова частина діяльності АК «Правочин» на ринку юридичних послуг, усвідомлення того, що правник та й громадяни не можу існувати поза суспільством.  Надання послуг pro bono є реалізацією нашого покликання бути корисними суспільству та виконувати соціальну функцію адвокатури, брати активну участь в розбудові правової держави. Фактично з моменту свого заснування АК «Правочин» надавала безкоштовну правову допомогу особам, які не в змозі сплатити за отримані юридичні послуги. З 2011 року в компанії запроваджено проведення дня безоплатної юридичної допомоги, який проводився щочетверга. Нарешті на початку 2012 року керуючим партнером АК «Правочин» було затверджено концепцію надання безоплатної допомоги, в рамках якого ми щодня консультуємо незахищені верстви населення з правових питань властивих нашій практиці. За роки надання АК «Правочин» безоплатної правової допомоги цією послугою змогли скористатись сотні громадян.

Водночас ми не обмежуємо свою  pro bono діяльність лише безкоштовними консультаціями. Фахівці АК «Правочин» активно працюють над розробкою та вдосконаленням нормативних документів задля підвищення якості українського законодавства, покращення інвестиційної привабливості, виконання Україною міжнародних договорів в цій сфері. АК «Правочин» підтримує талановиту молодь та бере активну участь в діяльності юридичних клінік, проведення студентських конкурсів з права. Фахівці АК «Правочин» виступають з лекціями на правову тематику у університетах Києва.

Нашим глобальним  партнером в здійсненні Pro bono діяльності є Українська Гельсінська Спілка з прав людини (УГСПЛ), що є найбільшою асоціацією правозахисних організацій України, яка об’єднує 30 правозахисних неурядових організацій. Мета УГСПЛ полягає в сприянні  практичному виконанню гуманітарних статей Заключного акту Гельсінської наради з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) 1975 року, а також всіх інших зобов’язань України в сфері прав людини та основних свобод.

Останні проекти:

- Захист інтересів активіста «Української Гельсінської спілки» Максима Щербатюка у судовому спорі з Укрзалізницею щодо порушення його прав як пасажира потягу «Хюндай» (Солом’янський райсуд міста Києва та Апеляційний суд Києва);

- Виступ  керуючого партнера АК «Правочин» перед студентами Національного авіаційного університету з лекцією на тему: «Міжнародні договори в сфері авіації»;

- Участь керуючого партнера АК «Правочин» в студентському конкурсі з судових дебатів в Києво-Могилянській академії;

- Представництво інтересів фізичної особи у справі за позовом про визнання громадянина недієздатним (Деснянський райсуд міста Києва).

- Участь асоційованого партнера АК «Правочин» в робочій групі з розробки Закону України «Про аеропорти».

          - Захист інтересів мешканців Святошинського району м. Києва на чисте довкілля та можливість користування зеленою зоною Києва в                   спорі із забудовником (Окружний адміністративний суд м. Києва та Київський апеляційний адміністративний суд).

         - Представництво інтересів фізичної особи в спорі з авіакомпанією «Austrian Airlines» щодо права на відшкодування пасажиру вартості                  квитка внаслідок скасування рейсу (Печерський районний суд м. Києва). 

 

 

Концепція надання безоплатної допомоги: